Eesti English Русский

                                       
                                     
 JUURU RAHVAMAJA

TRE praktika - stressi maandav tehnika


 

20. septembril kell 18.00-21.00

NB! Osalejate arv on täis.


Osalustasu 10 eurot.
Vajalik eelregistreerimine rahvamajja hiljemalt 17. septembriks.
Telefon 484 4191, 529 0023 või email rahvamaja@juuru.ee - Terje
Kokkusaamine on mõeldud jätkuna 6.septembril toimunud TRE praktikale. Kuid kui on piisavalt uusi tulijaid, siis tehakse ka grupp neile. Esmakordsed tulijad saavad
 täitmiseks meditsiinilise ankeedi, mille TRE instruktor paremate tulemuste saavutamiseks enne kohtumist läbi töötab.


 
“Keha on meie parim sõber oma traumade tervendamisel” .
David Berceli, TRE meetodi looja


On su elus toimunud või parajasti toimumas palju pingelist ja stressirohket? Koged sa pinget ja stressi nii kehas kui meeles? Sellisel juhul on TRE meetod just Sulle!
 
Pinged võivad olla kogunenud igapäevaelust, aga ka keeruliste situatsioonide, traumaatiliste kogemuste  (nt vägivald, lahutus, koolikiusamine, liiklusõnnetus, kirurgiline ravi jms) tõttu.
 
TRE harjutused on lihtsad. Nad parandavad seedimist ning mõjuvad hästi kehakaalule. Paljud on abi saanud õlapingete, seljavalude, unetuse, ärevushoogude, üle- või alakaalu puhul.
 
TRE (Trauma Releasing Exercises) on keha ja meele pingetest vabastamise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel. Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetena ladestunud üleelamised ja traumad, toetavad meid stressi korral ning aitavad ennetada võimalikku läbipõlemist.

 

Selleks, et suuta juhtida edukalt oma elu ja meile olulisi suhteid, peame olema teadlikud eelkõige iseendast. Et mõista teisi, peame esmalt mõistma iseennast. Selleks on vaja peatuda ja end kuulata - keha hakkab kõnelema, kui talle võimalus anda.
 
Rohkem infot TRE kohta: 
www.tre-estonia.net
  http://traumaprevention.com/
 
 
Kaasa võtta võimlemiseks mugavad püksid, võimlemismatt ja tekk pealevõtmiseks. 
Palume eelnevalt täita ka meditsiiniline ankeet, mis tuleks võimaluse korral enne tundi saata aadressil 
irenlaidma@gmail.com . Kõik sealsed andmed jäävad konfidentsiaalseks. Kuna TRE protsess võib osutuda kehale pingeliseks, peame olema teadlikud võimalikest riskidest, et neid juba ette maandada ning kehale läheneda erilise ettevaatlikkusega.
 
Juhendaja Iren Laidma
Olen juhendanud sünnituseks ettevalmistavaid tunde ja beebivõimlemist ning toetanud imelisi sünde sünnitoetajana ning terapeudina. Pea sama kaua, olen tegelenud Alexanderi tehnikaga, mis on üha süvendanud minu huvi inimkeha vastu. Inimene on psühho-füüsiline tervik, kuid sageli kipume oma füüsilist keha alahindama. 2 aastat tagasi tutvusin TRE meetodiga ning olen sellest ajast alates neid harjutusi ise teinud ning nüüd juba instruktorina ka teistele õpetanud nii individuaal- kui grupitundides. Inimkeha on uskumatult tark ja meil kõigil on olemas enesetervendusvõime.

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv