Eesti English Русский

                                       
                                     
 JUURU RAHVAMAJA

KUUSE HÜDROSOOLI VALMISTAMISE TÖÖTUBA

KUUSE HÜDROSOOLI VALMISTAMISE TÖÖTUBA
8. detsembril 2020 kell 18.30-20.30

Osalustasu 8 eurot. (Sisaldab vahendeid).
Palume ette teatada hiljemalt 4. detsembril juuru@raplakultuur.ee, 529 0023 - Terje Kaur

Hüdrosool ehk lillevesi on aromaatne vesi, mis jääb järgi pärast eeterliku õli ekstraheerimist vesi või auru destillatsiooni läbi. Hüdrosoolid on veeslahustuvad, palju õrnemad kui eeterlikud õlid ning neid võib kanda otse nahale.
Lillevett võib võib toota taime ürtidest, okastest, lehtedest, puust, koorest ja seemnetest. Seetõttu eelistatakse kasutada nimetust hüdrosool.
Hüdrosool on põletikuvastane, ei sisalda mingeid ärritavaid aineid, seega sobib hästi nahahoolduseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Ehtne hüdrosool ei sisalda alkoholi ega sünteetilisi essentse ning on antiseptiliste ja värskendavate omadustega. Hüdrosoole võib kasutada destileeritud vee asemel, luues looduslikke lõhnu, kreeme, losjoone, näo toonikuid ja teisi nahahooldustooteid. Hüdrosooli võib lisada ka vanni või kasutada kehaspreina, samuti kompressina.
Töötoas õpime valmistama kuuse hüdrosooli. Omandatud teadmiste ja oskuste baasil saab igaüks ise hüdrosooli valmistada hiljem ka teistest taimedest.
Osalustasu 8 eurot (sisaldab kõiki vajaminevaid vahendeid ja materjale)
Palume osalusest ette teatada hiljemalt 4. detsembril juuru@raplakultuur.ee, Juuru Rahvamaja FB sõnumitesse või tel 529 0023 - Terje Kaur
Hüdrosool (hydro – vesi-, sol – solútio e. lahus) koosneb ravimtaimede rakuveest ja selles lahustunud eeterlikest komponentidest, sisaldades nii taimede eluenergiat kui ka kontsentreeritud ravitoimet.
Töötuba viivad läbi juhendajad Valgussaare Looduskoolist

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv