Eesti English Русский

                                       
                                     
 JUURU RAHVAMAJA

VALDUR MIKITAGA METSATUNNETUST OTSIMAS


10. jaanuaril kell 19.00
VALDUR MIKITAGA METSATUNNETUST OTSIMAS

Juuru alustava kirjandusklubi avaüritusena kutsume külla kirjaniku ja semiootiku Valdur Mikita. Kes temaga veel kohtunud ei ole, siis nüüd on see võimalus olemas.


Tartu Ülikooli kultuuriteaduste Instituudi kodulehel on Valdurit kirjeldatud järgnevalt: 

Ta on üks omanäolisemaid autoreid tänases Eesti kirjanduses ja esseistikas. Teda on tunnustanud nii kriitikud, auhinnažüriid kui ka lai lugejaskond. Ta on loov mõtleja, kes oskab populariseerida nii
loodus- kui ka humanitaarteadusi, kuid teisalt ületab ta erialade piire, loob mõttemängulisi seoseid kaugete kultuurinähtuste vahel, ning esitab üllatavaid seisukohti, kutsudes lugejat ja kuulajat kaasa mõtlema ja tundma.

Mikita otsib Eesti kultuuri ajaloolist aluspõhja ja näeb ühiskonnas etnofuturistlikke tendentse, mis avalduvad kauge mineviku kultuurinähtuste (näiteks korilus) püsimises kõrvuti kõige uuemate infoühiskonna tehnoloogiliste arengutega. Ta oskab hinnata ajaloos kaduvaid kultuurinähtusi ja mõtteviise (näiteks maagiline mõte) ja otsib võimalusi nende alalhoidmiseks ja taaselustamiseks.

Valdur Mikita on viimase kolme aasta jooksul pidanud sadakond avalikku loengut eesti kultuurist ja identiteedist. Tal on ilmunud arvukalt populaarseid teoseid, nende hulgas „Lindvistika ehk metsa see lingvistika“ (2015), „Lingvistiline mets“ (2013), „Teoreem“ (2011), „Metsik lingvistika“ (2008).


Juuru Rahvamajas toimuval loengul keskendume peaasjalikult metsatunnetusele ja vaatleme, mõtleme arutleme koos. 


Osalustasu 5 eurot, annetus Juuru Rahvamaja renoveerimise toetuseks. 

Palume eelregistreerida 

sandramagi111@gmail.com
või telefonil: 585 30 722

Toetaja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv