Eesti English Русский

                                       
                                     
 JUURU RAHVAMAJA

JUURU RAHVAMAJA TOETUSKONTSERT


TULUÕHTU JUURU RAHVAMAJA RENOVEERIMISE TOETUSEKS

15. aprillil kell 19.00

 Esinevad: Õde ja vennad Johansonid, Loore Martma, Kristiina Ehin, The Notes, Juuru Harrastusteater, Järlepa Hoovikoor jt.

Oksjon - pakutava "kaubaga" saab tutvuda siin.

Tantsuks mängivad Kulno Malva ja Hajameelsed Kunznikud jt

Õhtut juhib Jüri Metssalu.

Avatud heategevuskohvik.

Piletid hinnaga 7, 10, 15, 25, 50, 100, ...eurot saadaval Juuru Rahvamajas.

Piletite eest on võimalik tasuda nii rahvamajas enne üritust kui ka Juuru Vallavalitsuse pangakontole EE18 1010 0520 3747 7000 SEB pangas.

Selgituses märkida kindlasti „toetuskontsert, pileti ostjate nimed, piletite arv ja maksumus“.

Korraldajad on tänulikud, kui annate oma tulekust teada Juuru Rahvamajja
tel 529 0023, email rahvamaja@juuru.ee

 

Üks muinasjutt on tõeluseks saamas.

Tuleb unistada ja uskuda unistuste täitumist – isegi siis, kui tõenäosus, ümbritsev reaalsus ja faktid kõnelevad muud.

Juuru rahvamaja, mis pikki aastaid on olnud viletsas seisus, hakatakse korda tegema. Juba sel aastal!

Ehkki täna jagub eelarveraha vaid välisfasaadi tarbeks, usume me, et korda saab ka sisu – soe, hubane, inspireeriv ruum nii juurukale kui külalisele kaugemalt.

Loodame, et kaasa aitavad kõik, keda see teema puudutab. Plaanis on korraldada toetuskontserte ja luua muidki võimalusi kaasaaitamiseks. Esimene rahvamaja Juuru enam kui 100 aastat tagasi ehitati valmis just heade rahvamaja usku inimeste rahalisel toel.

Ega rahvamaja ei ole pelgalt kultuurikants, see on üks oluline inimeseks-olemise-paik, koht, kus üksteist kuulata, märgata, tunda, toetada ... ja muidugi ka koht, kus on Eesti süda. Paljud suurest linnakogukonnast tulnud inimesed on külas käies tunnetanud siinset erilist hingust, soojust, omapära, millest nemad oma igapäevakeskkonnas on puudust tundnud. Aga kohapealolija peab seda iseenesest mõistetavaks ega märkagi.

Juuru Rahvamaja töötab täie hooga. Meie praegune hoone on ehitatud 1958. aastal, kuid rahvamaja lugu ulatub 100 aasta taha. Siiani on järjepidevus säilinud, tehakse näitemängu, tantsitakse, lauldakse, mängitakse pilli – nagu ikka. Ringides ja kollektiivides osaleb iga nädal kokku ligi sada huvilist, lisaks üritused kord või paar nädalas. Rahvamaja ruumides korraldab oma peod, aktused, ja etendused ka Juuru kool, kuna üle tee asuvas koolihoones ei ole aulat. Loomulikult on rahvamajas võimalik üürida ruume erinevateks üritusteks. Kuid....

Viimastel aastakümnetel on olnud Juuru rahvamajaga nii, et "kohe-kohe renoveerime, olete juba maakonna pingereas 2. kohal", ja 2. me jäimegi, sest lõpetati kohalike kultuuriobjektide remondi toetamine riigieelarvest. Ka muudest rahastamise fondidest ja programmidest on seda kõrvale nügitud – omavalitsuse hallatav hoone, kasusaajaid liiga vähe (!), ehitustööd on haldaja enda asi. Parema meelega rahastatakse ikka MTÜ-sid, sihtasutusi, seltse.

Aga nüüd siis algab renoveerimine! Juuru valla volikogu on otsustanud: renoveerida välisfassaad, vahelaed, katus, aknad. Ja kasutada selleks ka laenuraha.

Majas on küll kuhjaga vana hõngu, mida mõni väljaspoolt tulija taevani kiidab, kuid igapäeva külastaja näeb, et maja laguneb, on kõle ja külm. Nüüdseks on olemas projekt, mis aitab muuta maja hubasemaks, ilusamaks ja luua juurde kasutusvõimalusi. Mõned vaated oleme tutvumiseks välja pannud rahvamaja fb- ja kodulehele. Kuna see on poolesajandilise ajalooga hoone, siis euroremonti ei tule. Tuleb mõnusa puitpõrandaga tantsusaal ja maleruudumustrilise kivipõrandaga fuajee nagu see algselt oli, alles jäävad ka nikerdused ja muud originaalsed detailid ehk siis püüame säilitada ajastule omast isikupära nii palju kui võimalik.

Juuru vald on väike, tema rikkus peitub ajaloos, traditsioonides, paikades, erilises hinguses. Meil on kool ja lasteaiad, kirik, muuseum ja mõned mõisad, meil on rikkalik pärimuspagas, Mahtra looduskaitseala ja imelised inimesed, kes panustavad oma kodupaika ja usuvad elu võimalikkusesse maal.

Ka maal on elu!
Ka maal on kultuur!
Ka maal on unistused!
Ka maal on tulevik!

********************************************************************************************************************************************************
Info 529 0023, rahvamaja@juuru.ee

 

 

 


«
»