Eesti English Русский

                                       
                                     
 JUURU RAHVAMAJAFoto:Jaak Kadarik                 

Üks muinasjutt on tõeluseks saamas.

Tuleb unistada ja uskuda unistuste täitumist – isegi siis, kui tõenäosus, ümbritsev reaalsus ja faktid kõnelevad muud.

Juuru rahvamaja, mis pikki aastaid oli viletsas seisus, on saanud uue väärika kuue. Fassaadi renoveerimistööd kestsid üle poole aasta ning maja taha ehitati uus terrass ja rõdu. Fassaadi ehitus sai teoks Juuru valla ehk maksumaksja rahadega. Tänu taaskord valla toetusele ja ka paljude rahvamaja toetajate abile saame veel sel aastal välja vahetada ka põrandad saalis ja saali taga oleva ruumis. Kuid elektrisüsteemid on majas üsna ohtlikus seisukorras, veetorud roostes, seintelt-lagedelt paistab maja 50 aastane värvikihtide ajalugu. Kuid usume, et korda saab ka sisu – soe, hubane, inspireeriv ruum nii juurukale kui külalisele kaugemalt.
 Kuna see on poolesajandilise ajalooga hoone, siis euroremonti siin ei tehta. Tuleb mõnusa puitpõrandaga tantsusaal ja maleruudumustrilise kivipõrandaga fuajee nagu see algselt oli, alles jäävad ka nikerdused ja muud originaalsed detailid ehk siis püüame säilitada ajastule omast isikupära nii palju kui võimalik.

Loodame, et kaasa aitavad kõik, keda see teema puudutab. Plaanis on korraldada toetuskontserte ja luua muidki võimalusi kaasaaitamiseks. Esimene rahvamaja Juuru enam kui 100 aastat tagasi ehitati valmis just heade rahvamaja usku inimeste rahalisel toel.

Ega rahvamaja ei ole pelgalt kultuurikants, see on üks oluline inimeseks-olemise-paik, koht, kus üksteist kuulata, märgata, tunda, toetada ... ja muidugi ka koht, kus on Eesti süda. Paljud suurest linnakogukonnast tulnud inimesed on külas käies tunnetanud siinset erilist hingust, soojust, omapära, millest nemad oma igapäevakeskkonnas on puudust tundnud. Aga kohapealolija peab seda iseenesest mõistetavaks ega märkagi.

Juuru Rahvamaja töötab täie hooga. Meie praegune hoone on ehitatud 1958. aastal, kuid rahvamaja lugu ulatub 100 aasta taha. Siiani on järjepidevus säilinud, tehakse näitemängu, tantsitakse, lauldakse, mängitakse pilli – nagu ikka. Ringides ja kollektiivides osaleb iga nädal kokku ligi sada huvilist, lisaks üritused kord või paar nädalas. Rahvamaja ruumides korraldab oma peod, aktused, ja etendused ka Juuru kool, kuna üle tee asuvas koolihoones ei ole aulat. 

Juuru vald on väike, tema rikkus peitub ajaloos, traditsioonides, paikades, erilises hinguses. Meil on kool ja lasteaiad, kirik, muuseum ja mõned mõisad, meil on rikkalik pärimuspagas, Mahtra looduskaitseala ja imelised inimesed, kes panustavad oma kodupaika ja usuvad elu võimalikkusesse maal.

Ka maal on elu!
Ka maal on kultuur!
Ka maal on unistused!
Ka maal on tulevik!Oled alati oodatud Juuru Rahvamaja üritustele ja huvialaringidesse. Kui meie vana, väärikas nõukogude õitse ajal ehitatud maja sobib mõne Sinu tähtpäeva tähistamiseks, oled samuti teretulnud. 

Kui Sul on endal soov midagi teistega jagada, siis saad selle teoks teha just Juuru Rahvamajas.

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv